HAFTALIK PROGRAM

Pazartesi/Monday

Müziğin Dibi 19.00-20.00

Müziğin sudan hızlı tüketildiği günümüzde, İngiliz ve Amerikan kültürünün domine ettiği piyasada, çemberin dışından, Dünya müziğinin özenle seçilmiş örneklerini kulağınıza servis eden Barış Yalaz’ın sunup hazırladığı müzik programı.

Rusty Cage  20.00-21.00

“90’lardaki çocukların yeni aldığı gitarların relicleştiği ve reissue olarak üretilip piyasaya sunulduğu dönemin relic-deşik rock n’roll programı Rusty Cage”.

2012 yılında sosyal medya üzerinden paylaşılan podcastlerin ardından 2014’te Radiopot’ta yayın hayatına başlayan Rusty Cage türlerarası rock müziğin Radyo Modyan’daki yegane temsilcisi.

Her hafta Kerem Yalçıner’in hazırlayıp canlı olarak sunduğı programda stoner’dan indie’ye, grunge’dan thrash metal’e birçok rock-metal ve alt müzik türlerine yer verilmekte.

Improved Columns 21.00-22.00

2014’ten bu yana RadyoFil’de devam etmekte olan Improved Columns, genellikle 80’lerden günümüze uzanan post-punk, dark wave, cold wave ve minimalinde kaybolan, zaman zaman 70’lerin saykodelik ütopyasında yüzen, 30’lu yılların melankolik neşesinde soluklanan, müziği aracı edinerek ruhta dalgasal ayaklanmalar oluşturmaktan hoşnutluk duyan, özgür ormanın göl kenarında süzülen ruhlu müziklerden beslenen pelerinli bir ruh avcısıdır.

Bass Odyssey 22.00-23.59

Bass Odyssey Jung ve Rahu’nun genre gözetmeksizin seçtikleri bas dolu müzikleri çaldığı programdır. İkili Az bilinen sound’u pazartesi akşamları 10-12 arası Modyan’da kimi zaman konuklarıyla beraber çalıyor olacaklar.

 

 

Salı/Tuesday

Cosmic Echoes 19.00-20.00

Güneşin aydınlattığı her alemin jazz ve funk halleriyle kaynaşık sohbetler ve bamgüm bazı saptırılmış müzikler için Cosmic Echoes. Her salı akşamı 7-8 arası düzeyli bir ilişki yaşamayı seven, damaklara tazelik katan bireyler için Cemal ve Dede.

Cacala 20.00-21.00

Madem kış geldi, kazaklarımızı çektik. Şimdi dünyanın huzurlu taşrası İzlanda’yı konuşma vakti gelmedi mi? Çanakkale Köprüsü’nden önce Trakya ile İzlanda arasına kurulabilecek köprülerden, köprüdeki modern dayılardan, kah huzurdan, kah pırnikçilerden, pangallıklardan, bizim oralardan, havalardan, kaplıcalardan, meralardan bahsedeceğiz. Her Salı olması gerektiği gibi saat 20:00-21:00 arası bize göre 9/8 molası sizlerle RadyoModyan’dan canlı yayınla söyleşeceğiz.

Eksik Yedili  21.00-22.00

Gitar tarihinin önemli klasiklerinden az bilinen gözden ırak cevherlerine, eski kralların seçkin saray lavtacılarından günümüz gitar topluluklarına dek gitar müziğinin zenginliklerini tüm tarz ve renkleriyle araştıran, tartışan bir keşif yolculuğu. Gitar müziğinin lezzet çeşitliliğine aşeren kulaklar için ruhsal besin.

Solid Brakes 22.00-23.59

60’lar Jamaikası gettolarında filizlenen Dub müziğinin zamanla ingiltereye taşınıp  d&b müziğine evrildiğini konu alan bir tarihsel gelişim hikayesi… İstanbul alternatif müziğinin sayılı bas savaşçılarından Decoder ve Alphadub, Soundsystem müziği olan dub ve dnb soundunu Kadıköy Kadife Sokak’a taşımaya hazırlanıyorlar. The best system is sound system!

 

 

Çarşamba/Wednesday

MODyAn Havuzu 14.00-16.00
Adıyla “Eski Moda Havuzu”nu da yaşatmayı amaçlayan bu program Radyo Modyan’a ulaşmış ve ulaşacak olan tüm aperiyodik programları ve kayıtları kapsamaktadır.

Aşağı Kasımpaşa 20.00-21.00
Karşı renklerin dalmaçya mücadelesi… (HipHop/Rap)

Ghetto Days 21.00-22.00
Afrikan-Amerikan müziğinin tüm dünyaya yayılmış en popüler hali… Bebop’la başlayıp hip-hop’a yol veren, merdiven altı progresif sohbet müziği… Otoriteye karşı lafını esirgemeyen en cesur müzik… Old-school hip-hop’tan caz’a, g-funk’tan soul’a kadar birçok tarza değinen Ghetto Days her Çarşamba 21:00 – 22:00 arasında eşsiz seçkilerden oluşan setlerle haftalık “groove” dozunuzu karşılar.

Sen Ben Bizim Oğlan 22.00-23.59
M.Ö. 5.yy’dan Szerefus ile gündelik hayat savunma sporlarında pozitif varoluş ve gökkuşağının altından geçerken altından her şimşek çaktığında fotografımızı çeken geç-geceyarısı Canlı Radyo Şovu ya da

 

Perşembe/Thursday

Maze Showcase 17.00-18.00

Maze, 2017 yılı itibari ile hayata geçmiş, yerli ve yabancı dj / prodüktörlerin benimsediği müzik türlerini birbirleriyle paylaşması ve kir birliği yaratmasıyla oluşan bir topluluktur. Kendilerine “kaliteli müzik seçicileri” mahlasını uygun gören Maze, genellikle seçkilerinde ; House, Disco, Hiphop ve Afro Beat turlerine yer vermekte.

Bunun yanısıra, Radyo Modyan bünyesinde ‘’Maze Showcase’’ adı altında, Persembe günleri 17:00 – 18:00 saatleri arasında yerli ve yabancı DJ’lerin setlerinin yer aldığı müziksel bir şölen ile sizleri bir araya getiriyor.

Lost Tape 19.00-20.00

Müziğin meta dışı yanlarını keşfe çıkaran, kulaklarımızda duymayı istediğimiz özlenen frekansları karışık kaset halinde losttape’de bir araya getiriyoruz. ,bu yolculukta lo- house’dan italo discoya kadar uzanan alternatif seçkileri yumuşacık geçişler,derbeder efektler ve enerjisi yüksek samplelar eşliğinde sizlere sunuyoruz. LostTape her perşembe saat 7-8 saatleri arası Maze ekibinden, Oner’in ev sahipliğinde RadyoModyan’da.

Kebab-Traume 20.00-21.00

İstanbul bağımsız müzik sahnesinin hatırı sayılı mekanlarından Arkaoda ve Peyote’nin resident DJ’liğini yürüten Taha Kiremitci, Kebab-traume isimli programı ile Radyo Modyan’da! Yeryüzünde meydana gelen titreşimleri tür farkı gözetmeksizin Perşembe akşamları saat 20.00’da dinleyebilirsiniz.

Encounters  21.00-22.00

On October 12th, 1992, NASA initiated the High-Resolution Microwave Survey; A decade-long search by radio telescope scanning ten million frequencies for any transmission by extraterrestrial intelligence. The project was defunct and the archives were lost; until they were uncovered by your host Aydın to be mixed live every Thursday at modyan.com.

Kamyon 22.00-23.00

Tarlabaşı’ndan ithal, tekme tokat tekno.

Dis/integration 23.00-23.59
A constellation of the darker shades of techno, drum and bass, ambient and post-metal, Dis/integration explores music that splinters as it rolls out of it’s own centre. Collapsing industrial sonorities and weighty drones are held together by tribal rhythms echoing from a subterranean world or a deep jungle ritual.

 

Cumartesi/Saturday

Aporia 17.00-18.00

’Rhetorical potential is present in music of divergent genres and situations. Whether it is the speech-song of a prophet or preacher, a Baroque piece guided by the doctrine of affections, or a blues song saturated with raw emotion, music is uniquely able to penetrate and win over the mind and spirit. We are compelled to feel what the performer feels and believe what the performer believes. And when we are ourselves the performers, it is almost impossible to avoid being moved in the direction the piece wishes to lead us.’

 Jonathan L. Friedmann, Ph.D

Uzun bir süredir farklı mekanlarda ve bir yılı aşkın süredir Arkaoda’nın da resident Dj’liğini yapan Halbuki Utkan(Utkanj) Radyo Modyan’daki yeni programı Aporia ile kendi seçkilerini sunmaya devam edecek.

Bankpank 20.00-22.00

Bankpank sadece punk rock çalınan bir program değildir. Bazen ismiyle ilgisiz görülebilecek müzikler de çalınabilir ve belli bir düzende seyretmez. Program bir kelime ile anlatılmak istense o da “punkish” olurdu herhalde. Art rock, synth pop, digital hardcore, anarcho punk, oi!, queercore, grunge, no wave, noise, cybergrind gibi tür ve alttürler de programda kendine yer bulabilir yada apayrı şeyler karşınıza ansızın çıkabilir. Program didaktik olmaktan biraz uzak daha çok dinleyip hoşumuza giden parçaları paylaşma amacı taşır.

Einbau 23.00-23.59

90’ların Apollo 440, Calibre, Pendulum gibi isimlerinden ilham alarak, 2000’lerin Bassdrive, UKF, Shogun Audio gibi topluluklarını heyecan ile takip eden Einbau; her Cumartesi, Radyo MODyAn’da, 23:00’ten sonra 21’inci yüzyılın ambient tarzı Drum & Bass repertuarı ile haftalık DnB ihtiyacınızı gideriyor olacak. Kadıköy, Kadife Sokak’ta görüşmek üzere!

Nar Nar Goon 23.59-01.00

Bant Mag. müzik editörü Cem Kayıran’ın kimi zaman konuk prodüktörler, müzisyenler ve DJ’lerle birlikte hazırladığı; farklı uçları yakınlaştıran radyo programı. Olgu ve seslerden yola çıkarak hayali bir yer, zaman ve bütünlük sunar.

 

 

Pazar/Sunday

Eklektik Hareket Durdurulamaz 20.00-21.00 

Zaman ve tür farkı gözetmeden yol eşlikçisi seslerin sıralandığı program eşe dosta dağıtılan karışık kaset halini yakalama peşinde. Tür bağımlılığının kısıtlayıcılığını bir kenara bırakıp seslerin çeşitliliğine odaklanan Eklektik Hareket her pazar içini dökecek, gezip gördüğü yerleri anlatacak.

Black Eye Split Lips 21.00-22.00

Radyo Kanyon yayınları ve dj setleriyle bilinen Yunus Emre Gök’ün yıllardır gizli gizli dinleyip karanlıkta sakladığı şarkıları ilk kez Black Eye, Split Lips ile gün yüzüne çıkıyor. Sert, pis, provokatif.

Dès Vu 22.00-23.00

2012’den beri çeşitli mekânlarda ve radyolarda DJ’lik yapan Elifnaz Koçak, yaklaşık 4 senedir Arkaoda’nın Resident DJ’lerinden olup bir yandan bağımsız kolektifler Voiceprint ve Aevom’un gölgesinde faaliyetlerini sürdürürken, Dès Vu programı ile yakaladığı bütün sesleri başka bir hikâyede buluşturacak.

Paparoncalli 23.00-23.59

Haftanın Albümleri/Best Of The Week

Paparoncalli’nin haftanın öne çıkan elektronik müzik albümlerinin derlediği program. Pazar akşamları haftanın son saatinde Radyo Modyan ‘da